Publikuar me datën: Mon, Oct 17th, 2016

Kjo është gruaja që ka punën më të vështirë: Ta mësojë Trumpin si të sillet me femrat!

Shefja e fushatës së Donald Trumpit, Kellyanne Conway, është angazhuar që ta mësojë atë si të sillet në raport me femrat.

Për incizimin e para një jave, e cila kandidatin republikan e paraqet si seksist, Conway nuk mund të bëjë asgjë, ajo është bërë në vitin 2005. Në komentin e saj për videon në CNN, ka pranuar se fjalët e tij kanë qenë fyese dhe agresive, por ajo e pranon ndjesën e tij. Ajo është shpesh vetëm për vetëm me Trumpin dhe ai është gjithnjë i sjellshëm dhe një xhentëlmen.

Me angazhimin e Kellyanne në gusht si këshilltarja kryesore e kandidatit për postin e Shtëpisë së Bardhë, ra posaçërisht në sy libri i saj që e ka shkruar në vitin 2005. Në librin me titull “What Women Really Want” (“Çfarë duan gratë në të vërtetë”), 49-vjeçarja bashkë me strategen demokrate, Celinda Lake, deklarojnë që që e ardhmja e Amerikës është femra. Gratë janë duke i fshirë pa bujë vijat ndarëse të politikës ndërmjet rasave, klasave dhe feve, thuhet në kopertinë. Falë sjelljes ndryshe të grave për t’i arritur qëllimet e tyre, po përmirësohet jeta e të gjithëve në Amerikë, raporton DialogPlus.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close