Publikuar me datën: Sat, Jan 19th, 2013

Keto dite doli libri i pare i poetit Mark Kuzhninit “Fryma e vetmisë”

Kliko mbi fotografinë që ta zmadhosh

Emri:  libri i Markut.jpg

Leximet: 0

Madhesia:  49.0 KB
Keto dite doli libri i pare i poetit Mark Kuzhninit “Fryma e vetmisë”,te cilin e botoi Shtepia Botuese “Rugova Art”,Prishtine.Libri i pare poetik i ketij poeti shquhet per nga shumesia e preokupimeve krijuese,por qe e shquajne poezite e nje figuracioni te ngjeshur metaforik,por edhe per nga sfera e e ndertimit te vargut dhe vacantise se identitetit te theksuar e te nje kolloriti te vecante te gjuhes se poezise se poetit deh te botes se tij krijuese mjaft interesante dhe te pasur emocionalisht dhe meditativisht…Libi “Fryma e vetmise”tashme eshte ne duart e lexuesve…

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close