Publikuar me datën: Mon, Jan 9th, 2012

Këshilli Kundërkorrupsion i Presidentes në letër

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, tashmë e ka gati përbërjen e Këshillit me të cilin synon ta luftojë korrupsionin.

Aty do të jenë Ministria e Drejtësisë, ajo e Punëve të Brendshme, institucionet gjyqësore dhe organizata joqeveritare. Por, zëvendëskryeministri Hajredin Kuçi e paralajmëron presidenten të ketë kujdes me ligjet dhe Kushtetutën.

Këshilli kundër korrupsionit i Presidentes Atifete Jahjaga, i cili pritet të themelohet në fund të janarit, tashmë ka një strukturë, shkruan “Express”.

Burime të kësaj gazete në Presidencë kanë bërë të ditur se janë përzgjedhur institucionet, të cilat do të marrin pjesë në luftën e Jahjagës kundër korrupsionit.

“Kryesisht do të marrin pjesë institucionet e pavarura të drejtësisë si: Këshilli Gjyqësor, ai Prokurorial, Agjencia Kundër Korrupsionit dhe organizata të ndryshme joqeveritare”, ka thënë një zyrtar i lartë i Presidencës në kushte anonimiteti.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close