Publikuar me datën: Sat, Oct 15th, 2011

Kërkojnë anëtarësim më të shpejtë në BE

Beograd, 14 tetor – Presidentët e Serbisë, Kroacisë, Malit të Zi dhe kreu i presidencës trepalëshe të Bosnje-Hercegovinës kanë nënshkruar sot në Beograd, në praninë e komisionarit evropian për Zgjerim, Stefan Fule, një deklaratë të përbashkët, ku i bëhet thirrje BE-së të mos lë mënjanë procesin e zgjerimit, pavarësisht krizës ekonomike me të cilën po përballet blloku evropian, duke argumentuar se zgjerimi përbën një instrument për të stabilizuar rajonin.

Deklarata u nënshkrua gjate sesionit të 22-të të iniciativës së Igmanit, për perspektivën evropiane, bashkëpunimin dhe stabilitetin në rajon.

E ashtuquajtura “Iniciativa Igman” është një organizatë jo qeveritare që promovon dialogun rajonal në fushat e politikës, ekonomisë dhe kulturës në përpjekje për të mbrojtur vlerat demokratike.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close