Publikuar me datën: Mon, Nov 28th, 2011

Katër të lënduar, ushtarë e serbë

18:00 Sërish përleshje në orët e mbrëmjes në veri të Kosovës. Raportohet se është djegur një kamion që serbët e kishin përdorur për barrikadë, duke bërë që të lëndohen 2 serbë. NATO-ja ka bërë të ditur se ka marrë urdhër që të përdorë plumba të vërtetë nëse sulmohet sërish nga serbët. 

14:00 Dy ushtarët e KFOR-it janë qëlluar me armë zjarri gjatë përleshjeve tek barriakada e Jagenicës. Ndërkohë, serbët janë lënduar nga përodrimi i gazit lotsjellës dhe i plumave të gomës. KFOR-i ka arritur të heqë barrikadën, por serbët po tentojnë kthimin e saj, dhe shumë po vijnë nga të tjera lokalitete

12: 33 Gjithcka duket e orkestruar këtyre ditëve në raport me ngjarjet në veri. Fillimisht letra e Carl Bildit drejtuar BE-së për futjen e cështjes së veriut në bisedime, ndërsa sot trazira në kufijt veriorë të Kosovës një ditë para seancës së Këshillit të Sigurimit të OKB-së.Të martën do të mbahet seanca për Kosovën, ku vendi do të përfaqësohet nga ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj. ndërsa në përleshjet e paradites në Jagjenjice mësohet se janë plagosur disa ushtarë të KFOR-it dhe serbë.

 

Sipas zëdhënësit të KFOR-it, përplasja ka ardhur pas përpjekjes së ushtarëve për të larguar një barrikadë ndërsa janë detyruar të përdorin gaz lotsjellës për ti shpërndarë serët. Ai nuk ka treguar për numrin e saktë të ushtarëve të lënduar, ndërsa është bërë praktikë para seancave të KS-së, të ndodhin ngjarje të tilla për të tërhequr vëmendje.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close