Publikuar me datën: Tue, May 1st, 2012

Kapen vrasësit e pesë maqedonasve, ata janë radikalë islamistë

Shkup, 1 maj  – Para pak çastesh ministrja e Brendshme Gordana Jankullovska tha se gjatë një aksioni të policisë janë arrestuar 20 persona, në  mesin e tyre edhe vrasësit e pesë personave në Smilkovcë, para dy javëve, raporton shqipmedia.

Sipas Jankullovskes behet fjale për operacion më të ndërlikuar deri më tani që ka pasur Ministria e Punëve të Brendshme. Janë arrestuar 20 persona, bëhet fjalë për grupe radikale islame, që janë stërvitur në Pakistan dhe Afganistan dhe njëkohësisht kanë luftuar kundër NATO-s.

Gjatë bastisjes së shtëpive të tyre janë gjetur sasi të] mëdha armatimi.

Operacioni vazhdon ende.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close