Publikuar me datën: Tue, Oct 2nd, 2012

Kam ra në dashni me ketë Truall të Shqipërisë

Kam ra në dashni me ketë Truall të Shqipërisë

Nga:Lekë Mrijaj.

I.

Dridhet rrethi,fshati e qyteti
ndër Trojet Tona të Arbërisë
të dashur miq të mi t’perjetshem
kam ra në dashni me ketë Truall të Shqipërisë.

II..
Amanet na e la,stergjyshi dhe i pari
ta duam të gjithë ketë Zonjë t’randë
të gjithë t’Bashkuar ne ta thërrasim
Shqipëri, ti m’je,e vetmja Nanë.

III.
Ti Bashkojmë Forcat në Politikë
large urrejtjeve dhe ndasitë
ju intelektual,patriot e atdhetarë
shtrini duart për Pajtim Kombëtar.

IV.
Të Bashkuar me shumë hapa para
Guri i shqipës në Arbëri na pret
ti thejmë kordonet nder fortuna e stuhi
për Bashkim të Trojeve në një Shqipëri.

V.
Sot e imja Europë thërret Bashkim
njëqindvjetë ketë po e pret vëndi im
kurr s’do të ketë Europë t’Bashkuar
me Shqipërinë e saj t’cunguar.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close