Publikuar me datën: Sun, Aug 28th, 2011

JO KURRE ME…!

 

Nga;Fatos Ashiku

Po ja thua a tja them
kuvendojne njera me tjetren
nje sharki ne dyzen
dhe tring tringu i nje çifteteli.

Dhe me pyet ç’ka po them
juaj vendit mikja ime
a s’e ndjeni aromen e vargut
qe po endet neper tela.

Teksa flasin e kuvendojne
nje rapsod krejt me sharme
pa vonuar ven akordin
nis merr udhen kenga.

Diku tej nje me lahute
nis ja merr vargun malsori
maje krahut permbi shkrep
nder ujevara po rrjedh lajmi.

Lajmi bardhe porsi bjeshket
uje kristal i njatij burimi
neper guva e neper maja
merr jehone ne varg malesh.

Jo mor jo! mendjen e kane nda
tane malesoret e tan njerezia
nuk po e duam ate komb
qe na e japin porsi hallven.

Ne beselidhje ate e duam
atje popull le te mblidhet
vetevendosja eshte e tij
te bejme komb per Shqipetaret.

Mjaft u tha dhe u kendua
tash nje komb nuk po e duam
te jete ‘loje e maskarenjve….!

F.Ashiku Kr SAhqiperi etnike gusht 2011

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close