Publikuar me datën: Fri, Mar 18th, 2011

Jeremiq: Kosova është retina e syrit tonë

Shefi i diplomacisë serbe, Vuk Jeremiq ka thënë se “Kosova është retina e syrit, Jerusalemi ynë dhe për të ëndërrojmë”.

Gjatë një paraqitje të Kolegjin Weathon në Çikago, Jeremic ka thënë se “secesioni nuk do të ketë sukses”, por, sipas tij, nuk ka alternativë për zgjidhje kompromisi, deri të cili mund të arrihet vetëm me negociata”, raporton Telegrafi.

Duke përkujtuar ngjarjet e marsit të vitit 2004 dhe pasojat e këtyre ngjarjeve, Jeremiq ka vlerësuar se problemi i Kosovës në thelb shndërrohet në luftë për identitet.

“Për neve serbëve, Kosova është ajri që e thithim. Ajo është damari i kulturës dhe djepi i të shenjtëve tanë më të çmuar. Ne serbët me Kosovë kemi nyje të pandashme”, ka thënë shefi i diplomacisë serbe.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close