Publikuar me datën: Mon, Jun 21st, 2010

Jeremi: Prishtina është problemi i rajonit, jo Beogradi

Beograd, 21 qershor – Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, uk Jeremiq, ka paralajmëruar se në mbledhjen e sotshme të Këshillit të Përhershëm të OSBE-së, që mbahet në Vjenë, do të theksojë faktin se marrëdhëniet në rajon janë përmirësuar në mënyrë drastike, por  edhe se “ekziston edhe vetëm një çështje serioze, e hapur dhe e pazgjidhur, dhe kjo është çështja e statusit të ardhshëm të Kosovës”, bën të ditur Tanjug.

“Nëse Serbia ka marrëdhënie të mira me të gjithë në rajon, e ky është problemi i vetëm, atëherë është e qartë se problemi nuk është Serbia, por autoritetet e përkohshme të Prishtinës, është shprehur Vuk Jeremiq duke marrë pjesë në një emision të TV serb “Pink”.
Shefi i diplomacisë serbe ka theksuar se Serbia ka përpara “sfidën e madhe, që është
Vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë dhe gjithë ajo që do të pasojë më vonë”.
 
“Kemi qëllim të planifikuar qartë dhe politikë të qartë, nuk ka lëshime, nuk ka tërheqje dhe ndryshim të politikës”, ka theksuar Jeremiq duke shtuar se Serbia është e gatshme “për biseda racionale me çdokë” dhe që të shyrtojë “çfarëdo propozimi të arsyeshëm”, por “vija e kuq mbetet e shënuar me Kushtetutën e Serbisë dhe vullnetin politik të shumicës së qytetarëve të këtij vendi”.
Ky do të jetë mesazhi im kryesor në Vjenë”, ka thënë Jeremiq për TV “Pink”, të cilin sot e transmetoi Tanjug.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close