Publikuar me datën: Tue, Aug 2nd, 2011

Jarinje e mbyllur për çdo lloj mallrash

Mitrovicë, 2 gusht-  Pika kufitare G1 në Jarinje, është mbyllura, ndërsa banorët boshnjakë të fshatrave të Leposaviqit shprehen të shqetësuar për lëvizjen e madhe të automjeteve dhe të personave të pa njohur e të armatosur.

Të hënën mbrëma është ndaluar sërish kalimi i automjeteve që bartin artikuj ushqimorë dhe mallra të ngjashme në pikën kufitare  G 1 në Jarinje të Leposaviqit. Ushtarët e KFOR-it në këtë pikë kanë ndaluar kalimin e automjeteve që transportonin barëra. Në anën tjetër pika kufitare G 31, përkatësisht në Bërnjak, nuk ka pasur kontrolle të rrepta të kalimit të artikujve të tilla.

Boshnjakët e 5 fshatrave të brezit kufitare Kosovës-Serbi, Beberishte, Rvatska, Vërba, Kalin i Epërm dhe i Poshtëm  janë të shqetësuar për shkak të qarkullimit të madh të automjeteve dhe personave e që dyshohen se janë në armatosur. Strukturat e Serbisë që funksionojnë në veri të vendit nëpër këto fshatra kanë hapur një rrugë kalimi nga ku në Kosovë po hyn  e po del edhe Borko Stefanoviqi. Banorët thonë se janë të pa mbrojtur nga askush pasi që policia serbe e Kosovës që vepron në Komunës e Leposaviqit është e kontrolluar nga MUP- i i Serbisë.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close