Publikuar me datën: Mon, Sep 24th, 2012

Jahjaga, Thaçi e Çitaku në takimin vjetor të Clinton Global Initiative

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, gjatë qëndrimit në New York, mori pjesë në takimin vjetor të Clinton Global Initiative: “Designing for Impact”, njofton Presidenca përmes një komunikate.

Në takimin vjetor të kësaj Iniciative, Presidentja Jahjaga ishte e shoqëruar nga kryeministri Hashim Thaçi dhe ministrja e Integrimeve Evropiane, Vlora Çitaku. Ata ndoqën diskutimet që u zhvilluan rreth krijimit të mundësive dhe kushteve për një të ardhme më të begatë për secilin njeri, duke shfrytëzuar kapacitetet globale.

Në diskutimin e takimit vjetor të CGI-së, të cilin e drejtoi ish-presidenti amerikan Bill Clinton, morën pjesë sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki Moon, mbretëresha e Jordanisë, Rania Al Abdullah, dhe presidenti i Bankës Botërore Jim Yong Kim.

Presidentja Jahjaga u takua me personalitete të ndryshme pjesëmarrëse në këtë konferencë, përfshirë edhe presidentin Clinton

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close