Publikuar me datën: Sat, Jul 16th, 2011

Jahjaga shkon për vizitë në Slloveni

Lubjanë, 16 korrik – Presidentja e Republikës së Kosovës, Afitete Jahjaga do të vizitojë në fillim të javës së ardhshme Republikën e Sllovenisë, me ftesë të homologut të saj slloven Danillo Türk.

Gjatë vizitës dyditore, Jahjaga do të bisedojë me mikpritësit e saj për bashkëpunimin bilateral politik dhe ekonomik, si dhe për çështje rajonale, u kumtua sot nga Kryeministria e Republikës së Sllovenisë.

Ndër temat e bisedimeve që do t’i zhvillojë Jahjaga në Lubjanë do të jetë edhe dialogu ndërmjet Prishtinës e Beogradit, perspektiva evropiane e Ballkanit Perëndimor, si dhe prania e bashkësisë ndërkombëtare në Kosovë.

Gjatë kësaj vizite, presidentja e Kosovës do të takohet e bisedojë edhe me kryetarin e Parlamentit të Sllovenisë, Pavel Gantar, si dhe me kryeministrin Borut Pahor.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close