Publikuar me datën: Thu, Aug 4th, 2011

Ja fytyrat e MUP-it në veri

KTV-ja ka sjellur fotot dhe emrat e pjesëtarëve të MUP-it, të cilët besohet se janë përfshirë në dhunën e ditëve të fundit në veriun e vendit. Burime të njohura me zhvillimet i kanë thënë KTV-së se dyshohet që pjesëtarë të MUP-it serb dhe biznesmenë serbë nga po kjo anë, në lidhje të drejtpërdrejta me qeverinë në Beograd, qëndrojnë prapa shumë ngjarjeve të ndodhura në veri, përfshirë vrasjen e policit Enver Zymberi, djegien e pikës kufitare në Jarinjë dhe bllokimet e rrugëve.

Këto burime shumicën e ngjarjeve i kanë lidhur me biznesmenin e derivateve të naftës në veri, i njohur me nofkën Zvonko. Për këtë të fundit burimet kanë treguar se ka qenë në shoqërim të vazhdueshëm me Borko Stefanoviq dhe Goran Bogdanoviqin. Madje thuhet se Zvonko është parë të ketë bërë rojë gjatë takimit që është zhvilluar ndërmjet komandantit të KFOR-it, Erhard Buhler, me Stefanoviqin e Bogdanoviqin. Po ashtu, sipas këtyre burimeve, një numër tjetër i të dyshuarve për dhunën në veri janë pjesëtarë të MUP-it serb. Gjorgje Dragoviq, Dragan Baboviq, Milan Ivanoviq, Ivan Aksentijeviq të gjithë dyshohet të jenë pjesë e MUP-it serb në veri.

E po ashtu në listën e të dyshuarve besohet të jenë disa nga të ashtuquajturit Rojat e Urës. Megjithëkëtë, organi i cili po punon në zbardhjen e shkaktarëve të dhunës në veri, EULEX-i, nuk ka pohuar e as mohuar nëse ndonjëri nga emrat e përmendur më lart janë pjesë e hetimeve ose jo.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close