Publikuar me datën: Tue, May 5th, 2015

Iniesta: Guardiolan e kam idol

Mesfushori i Barcelonës, Andres Iniesta, thotë se rikthimi i Pep Guardiolas në Barcelonë do të jetë shumë “special”.

Guardiola ishte trajner i katalunasve gjatë periudhës 2008-2012, ndërsa tani rikthehet në Camp Nou me Bayernin në kuadër të takimit të parë gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve.

“Ai është një prej dy idhujve të mi, krahas Michael Laudrupit”, ka thënë Iniesta. “Kemi ndarë disa momente me të vërtetë të mrekullueshme. Ndeshja e së mërkurës do të jetë speciale për të gjithë për shkak të kujtimeve që i kemi përherë. Do të jetë sfidë interesante mes dy skuadrash shumë të forta”.

“Ai mendon vazhdimisht se si të përmirësohet. Është trajner që ofron shumë përgjigje dhe shumica e tyre janë të sakta. Si lojtar kishte vizion të futbollit dhe e kuptonte atë. Kjo, së bashku me eksperiencën si trajner, do të thotë që është përmirësuar. Ai ishte trajner i rëndësishëm, si personalisht për mua ashtu edhe për klubin. Kemi mësuar shumë nga ai sa ishte këtu”, ka shtuar Iniesta për Uefa.com.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close