Publikuar me datën: Sat, Jun 8th, 2013

Hyseni mbështet idenë e Krasniqit për partinë

Deputeti i PDK-së, Hydajet Hyseni e mbështetë kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi në iniciativën për themelimin e subjektit të ri politik. Ai nuk ka përjashtuar mundësin që ti bashkohet subjektit të mikut dhe bashkëpartiakut të tij.

Individë të tjerë me rol qendrorë në PDK nuk janë deklaruar rreth idesë së Krasniqit.

Ndërkohë PDK-ja si subjekt nuk beson se hapi i Krasniqit mund ta dëmtojë, shkruan “Koha Ditore”.

“Më të parë e më të bërë. Mendoj që e drejta është në anën e tij. Sa u përket modaliteteve të shohim çka do të sjellë koha si zgjedhje më të mirë”, tha Hydajet Hyseni.

Ndërsa, sekretari i përgjithshëm, Basri Musmurati, ka thënë se nuk mund të dëmtohet PDK-ja nga veprimi i Krasniqit.

“Zakonisht ata që ndahen prej një partive të madhe është bukur vështirë të zhvillohen. Ne konsiderojmë që më tërheqjen e tij jemi dëmtuar pak, se ai është personalitet, ndërkaq për themelimin e ndonjë partie nuk besojë që do të ketë ndonjë ndikim në subjektin tonë”, tha Musmurati.

Brenda kuadrit të demokracinë, paralajmërimin e Krasniqit e ka parë bashkëpartiaku tjetër, Xhavit Haliti.

“Demokracia e brendshme e ka këtë. Zoti Krasniqi është një ndër figurat më emblematike të PDK-së, ne e kemi respektuar dhe do ta respektojmë gjithnjë”, tha Haliti.

Ndonëse ka provuar, gazeta nuk ia ka dalë që të kontaktojë me Fatmir Limaj, për të marrë një qëndrim edhe nga ai, i njihet po aq kritik ndaj Qeverisjes, sa Krasniqi.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close