Publikuar me datën: Mon, Oct 8th, 2012

Hoxhaj vlerëson kontributin e Klaus Reinhardt për Kosovën

Me ftesë të Ministrit të Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, po qëndron për një vizitë në Kosovë, ish-Komandanti i KFOR-it, Klaus Reinhardt.

Gjatë një takimi të zhvilluar të hënën, Ministri Hoxhaj e ka falënderuar Gjeneralin Reinhardt për angazhimin e madh që KFOR-i dhe ai personalisht kanë dhënë për Kosovën në të gjitha fazat, angazhim që ka rezultuar me sukses të jashtëzakonshëm veçanërisht gjatë periudhës specifike sa është komanduar nga Reinhardt.

Hoxhaj veçoi kontributin që Reinhardt ka dhënë për Kosovën në vitet 1999 – 2000 si komandant i trupave të NATO-së, periudhë në të cilën, KFOR-i, përveç angazhimit të fuqishëm për krijimin e një ambienti të sigurt në të gjithë territorin, është angazhuar fuqishëm edhe në proceset tjera që kishin të bënin me rindërtimin dhe krijimin e kushteve për jetë normale të qytetarëve të Kosovës, pas luftës.

Hoxhaj vlerësoi respektin dhe mirënjohjen e popullit të Kosovës për figurën e Reinhardt, kontingjenteve gjermane dhe tërë trupave të KFOR-it, mirënjohje dhe besim që është vërtetuar gjatë tërë periudhës së qëndrimit të KFOR-it në Kosovë.

Në nën tjetër, ish-Komandanti i KFOR-it në Kosovë, Klaus Reinhardt, është shprehur i impresionuar me progresin që ka bërë Kosova, duke vlerësuar lartë të arriturat në të gjitha aspektet e jetës në Republikën e Kosovës.

Reinhardt ka shprehur bindjen për suksesin e mëtutjeshëm të Kosovë, duke vlerësuar hapat e ndërmarra nga Kosova për ndërtimin dhe fuqizimin e shtetit.

Klaus Reinhardt gjatë qëndrimit në Kosovë do të zhvillojë vizita dhe takime me udhëheqës të institucioneve dhe jetës shoqërore në Republikën e Kosovës.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close