Publikuar me datën: Mon, May 28th, 2012

Hoxhaj paralajmëron tri njohje për Kosovën

Kosova brenda pak ditësh do të njihet edhe nga tri shtete, të cilat tashmë kanë marrë vendim për këtë. Lajmin e ka bërë të ditur ministri i Jashtëm Enver Hoxhaj. Duke u përgjigjur rreth kritikave të kolegut të tij të partisë, Fatmir Limaj, rreth orientimit të gabuar të politikës së jashtme, vetëm në njohje, ministri Hoxhaj e ka mohuar këtë, duke thënë se absolutisht nuk është e vërtetë se politika e jashtme e Kosovës është orientuar vetëm në njohje.

“Politika e jashtme është prioritet i Kosovës, por ajo nuk ndryshon shpejt, jo vetëm në Kosovë, por në asnjë vend të botës. Kosova është duke bërë një politikë të jashtme shumë aktive, jo vetëm në njohje, edhe pse njohjet e reja janë prioritet për të”, ka thënë Hoxhaj në një intervistë për gazetën “Lajm”.

Ai ka folur edhe për zgjedhjet brenda PDK-së, duke thënë se personalisht nuk e ka për synim kreun e partisë, por shprehet PDK, duhet të vazhdojë për freskohet me kuadro të rinj.

Për kreun e PDK-së, kryeministrin Hashim Thaçi, Hoxhaj thotë se është një lider dhe profil përtej Kosovës i politikanit, dhe se lidershipi i tij e ka fuqizuar PDK-në.

Ndërsa aderimin e Kadri Veselit në PDK, e vlerëson si lajm të mirë, që e fuqizon PDK-në dhe Kosovën.

Ndërsa, për vendimin e qeverisë për aplikimin e vizave për disa shtete, Hoxhaj thotë se nuk do të ketë asnjë ndikim te njohjet e reja.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close