Publikuar me datën: Tue, Nov 10th, 2015

Historik i ndeshjeve Kosovë – Shqipëri

Përfaqësuesja e Kosovës më 13 nëntor do të përballet me kombëtaren e Shqipërisë në stadiumin e Prishtinës dhe nga tre takimet e deritashme përfaqësuesja e Kosovës nuk ka shijuar asnjë fitore.

Për herë të parë dy përfaqësueset shqiptare u përballën më 14 shkurt të vitit 1993 në stadiumin Qemal Stafa.

Shqipëria e fitoi këtë takim me rezultat 3 me 1. Golat për Shqipërinë i realizuan Abazi, Seferi (autogol), Fortuzi ndërsa për Kosovën K.Munishi.

Ndeshja e dytë u zhvillua në Prishtinë më 7 shtator të vitit 2002. Kosova edhe këtë takim e humbi me autogolin e realizuar nga Abazi, transmeton Koha.net.

Shqipëria dhe Kosova zhvilluan edhe një tjetër ndeshje më 22 prill 2006 në Prishtinë. Atë kohë kombëtarja shqiptare fitoi me rezultat 3 me 2 me golat e shënuar nga Bicaj, Muzaka dhe Balaj, ndërsa për Kosovën e realizuan Sh.Hasani dhe D. Gashi.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close