Publikuar me datën: Sun, May 26th, 2013

Heynckes: Ishim të destinuar të fitonim

Për trajnerin e Bajernit të Mynihut, Jupp Heynckes, ngritja e kupës në qiellin e “Wembley” ishte një mënyrë e mrekullueshme për t’i dhënë fund karrierës së tij në krye të klubit bavarez.

Në konferencën për shtyp pas ndeshjes, mes entuziasmit, 68-vjeçari komentoi se “thjesht kishte ardhur momenti”, që më në fund Bajerni i tij të ngrinte kupën e pestë të historisë së tij.

”Skuadra ishte e vendosur që të fitonte. Thjesht kishte ardhur momenti për Bajernin, për lojtarë si Robben apo Ribery, që tashmë nuk janë më të rinj”, tha Heynckes, i cili barazon Happel, Hitzfeld dhe Mourinho, si trajneri i katërt i historisë që fiton Champions me dy skuadra të ndryshme (më parë e ka fituar në drejtimin e Realit).

”Finalja ishte një ndeshje intensive për të dy ekipet, Borusia luftoi shumë dhe taktikisht, niveli i ndeshjes ishte tepër i lartë. Përgëzoj sinqerisht Dortmundin, pasi luajtën në një nivel të pabesueshëm”, shtoi trajneri gjerman.

”E kuptoj zhgënjimin e tyre, pasi humbën një finale, por në karrierën e një futbollisti dhe trajneri, ka gjithmonë ulje e ngritje. Pas humbjes në finalen e vitit të shkuar, duket sikur ishte fati ynë, sikur ishim të destinuar që të fitonim për sivjet. Ky ekip ka një meritë të jashtëzakonshme që pas atij zhgënjimi, u rikthye më i fuqishëm se kurrë sivjet”.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close