Publikuar me datën: Tue, May 8th, 2012

Haga liron Ramush Haradinajn

Prishtinë, Hagë, 8 maj  – Fundi i kësaj jave mund ta gjejë Ramush Haradinajn në shtëpi, pasi Shkalla e parë e Gjykatës në Tirbunalin e Hagës për Krime Lufte të kryera në ish Jugosllavi ka marrë vendimin që ai mund të pres në liri vendimin përfundimtar për rastin e tij. Lajmin ia kanë konfirmuar Kohës Ditore burime të afërta me rastin, duke shtuar se vendimi nuk është kundërshtuar as nga prokuroria e Tribunalit. Aktgjykimi përfundimtar rreth rastit pritet të shqiptohet në fund të qershorit, pasi itë më parë gjykata ka vendosur që më 11 qershor të dorëzohen deklaratat përmbyllëse të prokurorisë dhe mbrojtjes, ndërsa seanca përfundimtare të mbahet me 25 dhe 26 qershor.
Ramush Haradinaj është kthyer në para Tribunalit të Hagës për rigjykim të pjesshëm vitin e kaluar, pasi ishte liruar në prill të vitit 2008.

Askush nga zyrtarët e Aleancës për Ardhmëri të Kosovës, e as të ekipit të avokatëve mbrojtës të Haradinajt nuk kanë dashur të komentojnë lajmin për lirimin e tij.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close