Publikuar me datën: Mon, May 7th, 2012

Guardiola po krijon imazh fals para publikut

Trajneri i Real Madridit, Jose Mourinho ka thënë se nuk është normale që ish-trajneri i Barcelonës Pep Guardiola në publik po krijon një imazh për veten si trajner të përsosur.

“Nuk është normale që të krijoni pamje për veten sikur të jeni të përsosur, sepse në fund të ditës askush nuk është i tillë. Unë kurrë nuk kanë krijuar imazh për veten si jam trajner i përsosur,” tha portugezi, dhe më pas shtoi se ka fituar tituj në tri ligat më të vështira në Evropë.

“Asnjë trajner nuk ka fituar tre tituj në ligat më të forta Evropiane (Angli, Itali, Spanjë). Kjo është diçka që unë e kam bërë objektivisht. Kjo është arritje e shquar në nivelin profesional dhe personal.”

Jose Mourinho ka shpjeguar se nuk është “i fiksuar” pas Barcelonës.

“Qëllimi im në jetë nuk është që të fitojë kundër Barcelonës. Unë kam humbur kundër Barcelonës dhe humbja e tyre nuk e bën më të trishtuar se sa humbja ndaj Bayernit.”

Portugezit i mbaron kontrata me Real Madridin pas dy vjetëve dhe ka deklaruar se është i lumtur me fitimin e titullit në Spanjë.

“Fitimi i Primeras këtë sezon ishte e rëndësishme, pasi që ndërpremë ciklin e fitoreve të Barcelonës në Spanjë. Unë kam një kontratë me Real Madrid edhe për dy vjet, unë personalisht si dhe familja ime janë të kënaqur me jetën që kemi në Madrid”.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close