Publikuar me datën: Thu, Apr 26th, 2012

GOMARI ME DETYRE…!

 

GOMARI ME DETYRE…!

 

Nga;Dritan Thomaraj

Në fshat seç plasi debati,
Katër vjet, mbaroi mandati,
Duhet zgjedh një kryeplak i ri fshati,
Vallë kujt to t’i bjerë fati.

Problemi më i koklavitur doli,
Kryeplakun me njyra politike se donin,
Kë të zgjidhnin, kë të votonin,
Nga fundi i radhës, një i huaj foli…!

Pa shikoni atje përball,
Pa shikoni atë gomar,
Eshtë i butë, e është pa vickla,
Veç se i duhet vënë kapistra.

U mblodh fshati, disi i hutuar,
Punën mirë për të peshuar,
Dhe si folën mirë e mirë,
Gomarin e ngritën në detyrë…!

I shtrënguan mirë kapistrën,
Dhe samarin mirë ia vunë,
I dorëzuan gjithë arkivën,
E paisën dhe me vulë.

Pushteti gomarit i pati lezet,
Dhe shumë shpejt kaluan katër vjet,
Gomari mendjen shumë po e vrtet,
Kërkon që të bëhet “President…”

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close