Publikuar me datën: Sat, Apr 21st, 2012

Goditet kazerma ushtarake maqedone në Tetovë, përgjegjësinë e merr Armata Shqiptare

Në orët e vona të natës së datës 20 prill 2012, njësitë të AÇTOSH-it kanë kryer një aksion kundër kazermës më të madhe ushtarake sllavo-maqedonase në lagjen Drenovë të Tetovës. Janë shkaktuar dëme materiale, kurse nuk janë regjistruar viktima.Lidhur me këtë raportim, për Shtabin e Përgjithshëm të Armatës për Çlirimin e Trojeve të Okupuara Shqiptare (AÇTOSH), ka lëshuar një komunikatë, Shefi i Shtabit të Përgjithshëm, Kushtrim Mitrovica.“Të revoltuar për talljet e ministres sllavo-maqedonase të Punëve të Brendshme Gordana Jankullovska, e cila e mori nëpër këmbë ultimatumin tonë, përmes këtij aksioni kërcënues të drejtpërdrejt, ne treguam se nuk do të lejojmë që okupatori sllavo-maqedonas të tallet me ne dhe as me popullin shqiptar”, – thotë Mitrovica.Kurse paralajmëron: “Okupatori sllavo-maqedonas duhet të dijë se: o tërhiqet nga trojet shqiptare, o… do ta merr lumin”.
LEXONI GJITHASHTU: Ultimatumi, Armata për Çlirimin e Trojeve: 2 javë kohë, ndryshe sulmojmë serbët, maqedonasit e grekët
Njëkohësisht Mitrovica thekson se “ultimatumi nuk është vepër e një organizate të vetme, por duhet të jetë akt i të gjithë kombit shqiptar dhe lëvizjes së tij kombëtare.
Ndaj, i bëjmë thirrje i tërë popullit shqiptar, sidomos të gjithë luftëtarëve të ish ushtrive çlirimtare dhe organizimeve luftarake ekzistuese që të na bashkohen në organizimin e aksioneve të ardhshme e të betejave çlirimtare në Kryengritjen e Përgjithshme Antikoloniale, kundër okupatorëve të trojeve shqiptare, sepse mjaft duroi populli shqiptar nën zgjedhën sllavo-greke”.“Dalja jonë në skenë, pas një viti heshtjeje, mbështetet edhe në filozofinë kombëtare të bashkimit të të gjithë potencialeve politike, diplomatike dhe luftarake për të arritur suksesin përfundimtar të Lëvizjes Kombëtare Shqiptare: Ribashkimin e Shqipërisë.I kërkojmë detyrimisht faktorit politik kombëtar, sidomos Këshillit Organizativ të Kuvendit Mbarëshqiptar, i udhëhequr nga gjen. Kudusi Lama, të vazhdojë përpjekjet për organizimin e Kuvendit Mbarëshqiptar, duke dalë edhe me një Platformë politike udhëheqëse të Luftës Antikoloniale Çlirimtare që ka filluar të zhvillohet në trojet shqiptare. Vetëm të bashkuar në një llogore të vetme do të jemi të pamposhtur”, – thotë Shefi i Shtabit të Përgjithshëm, Kushtrim Mitrovica.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close