Publikuar me datën: Thu, Mar 3rd, 2011

GNK: Çështje të mëdha të pazgjidhura midis Kosovës e Serbisë

Prishtinë, 3 mars – Ndonëse në rend dite të dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit janë vetëm çështjet teknike, në Grupin Ndërkombëtare të Krizave thonë se Serbia dhe Kosova kanë çështje të mëdha të pazgjidhura, të cilat në njëfarë mënyre do të paraqiten në bisedime, transmeton njoftimet QIK-u.

Marko Prelec, drejtor i programit për Ballkanin në GNK, konsideron se pikërisht bisedimet rreth çështjeve teknike mund të jenë të dobishme për krijimin e atmosferës së mirëbesimit më të madh, brenda të cilit është e mundur të zgjidhet thelbi i marrëdhënieve të Beogradit dhe Prishtinës.

Situata ende e pazgjidhur politike në Kosovë, ku opozita ka vënë në dyshim legjitimitetin e zgjedhjes së presidentit Behgjet Pacolli, nuk do të duhej të ndikonte në fillimin e dialogut të Beogradit dhe Prishtinës.

Raundi i parë i bisedimeve, sipas paralajmërimeve ende jozyrtare, mund të mbahet që në javën e ardhshme në Bruksel.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close