Publikuar me datën: Sun, Aug 21st, 2011

GJITHÇKA NE SHERBIM TE BESLIDHJES SE RE SHQIPETARE !

Postoi;Kordinatori per media ne Besëlidhjen Shqiptare Lek Mrijaj

Fatos Ashiku-
KA GJERA NE KETE DYNJA ,BOTE QE I THEMI NDRYESHE QE LINDIN , MADHOHEN DHE SHPERBEHEN ME NJE TRAJTE TE VETME …POR AJO QE PO NDODH ME NE NE KETO MOMENTE HISTORIKE TANI E NJE JAVE E KETEJ PO NA BIND: QE AJO QE SOT ESHTE E ‘RE’ NESER BAHET E ‘VJETER’.

PRA :NESE PARA NJE JAVE ISHTE KY GRUP NE SHERBIM TE NJE LEVIZJE SIç E KEMI TITULLUR ‘ZGJIDHJA’ E JO SE E KEMI SHPERBE DHE NUK MBETET OPSION..POR QE TJETER OBJEKTIV NA BEN ,QE TE MARRE PERPARESI KJO QE PO E THEMI ME KAQ FORCE..GJITHCKA PER ..BESLIDHJEN E RE SHQIPTARE!

LIND PYETJA:

– PERSE , A MOS PO BEHET DICKA SI PERHERE DHE NJE SHOQAT MA TEPER APO ESHTE TJETER…?

JO VETEM PER ATE QE EKEMI THENE E BESOJ JA PAK JA KEMI DALE TE REALIZOJME ,PER HARTIMIN E DEKLARATES NISMETARE, PO ASHTU EDHE TE PARASHTRIMIT TE PROJEKT PROGRAMIT, QE NE SI GRUP ORGANIZATORE E KEMI NJE OPSION, SE SI DO SHKOHET NE MBLEDHJEN THEMELUESE.

POR PER KREJT DIçKA TJETER ,…TE CILEN SI ELEMENT TE PUNES NE KETO MOMENTE GJINDET PRIORITARE.pRA:PER TE VETMEN ATE QE POE CILESOJME ,SE TANI NEN DIVIZEN…GJITHCKA PER’ BESLIDHJEN E RE SHQIPTARE’..NEN NISMEN NJEMILIJON ANETARE PER BESLIDHJEN E RE..nE SI GRUP PO BEJME DUKE U VENE NE SHERBIM TE KESAJ PUNE DUKE LENE PAS DORE SI DORE E DYTE ATE QE ME PARE E KISHIM..!pERSE?

PSE MOS PAS KESAJ PO FSHIHEMI DHE PO E SHFRYTEZOJME…APO E SHOHIM: SE NE DUKE QENE NE RROLIN E NISMETARIT, NA TAKON TE JEMI EDH NE RROLIN E ORGANIZATORIT, PERCJELLSIT..NDERKOHE QE SAKAQ ,SUBJEKTET E PERITESHME TE CILAT MBARTIN PERGJEGJESI DHE E KANE NE PROGRAM BASHKIMIN KOMBETARE TE NDERMARRIN HAPIN E NJOHJES DHE FIRMOSJES PER TA NJOHUR REALISHT KETE FORUM, SI TE VETMIN ORGAN BASHKUES DHE VENDIMARRES NE ATE AKT FINAL TE RIKRIJIMIT TE SHQIPERISE ETNIKE.

PRA NE DERI NE MBLEDHJEN THEMELUESE NUK MUND TE RRIME E TE PRESIM KETE SA THEMI, POR KREJT NATYRESHEM SA GJINDET ME ARESYE, PO PUNOJME PER TE PROPOGANDUAR NISMEN DHE RENDESINE HISTORIKE DUKE I DHEN QARTE ATE RENDESI FAKTIKE QE E MBART KY EVENIMENT ME KARAKTER HISTORIK,QE PERKON DHE SHKON PERAFERSISHT ME KEVENDIN E LEZHES DHE LIDHJEN E PRIZRENIT.

kOHET NDRYSHOJNE NE MEBETETM ENDE NE VEND, POR RENDESIJA HISTORIKE PER ATE QE ATA PATEN NE OBJEKTIV KETO NGJARJE MBETEN MOMUMENTALE. PRA NE E KEMI DETYRE TA BEJM KETE AKT QE TE BEHEMI BASHKE SI ‘KRERE’ DHE TE ORGANIZOHEMI MAKSIMALISHT DUKE MENDUAR , JO ATE QE NUK DO NA E ‘NJOHIN’ POR ATE QE E KEMI DETYRE PARA KOMBIT.

DHE PIKERISHT PER TE HEQUR CDO HIJE DYSHIMI ,SE NE PO KAPIM PUSHKET DHE PO JA NISIM LUFTES SE PO VRASIM E PRESIM, DHE, SE PO NISEMI ASHTU.. QORAZI KEMI PARA PRIRE ME NJE PROJEKT TEPOSAçEM, I CILI ,JO

VETEM ESHTE NJE KONTRIBUT, POR NA BEN NE TE QARTE NE ATE QE EKEMI OPSION, QE DO E KEMI NEçDO TAKIM PALESH APO SI NJOHJE E SAJ NE OPINION.

NESE KJO QE NE BEJME SHIHET ME FRIKE DJHE ME SKEPTICIZEK KJO NUK ESHTE PER FAJIN E PERGJEGJESINTE TONE..BOTERISHT PO I SHPALLIM OBJEKSIONET TONA,DHE SIKUR NJE SHTEPI QE PO RREGULLON , POLU

YEN E PERGATITET ASHTU EDHE NE PO PERGATITENI PER TU URUAR MIRESEARDHJEN GJITHKUJ NE BESLIDHJEN E RE JO TEK NE POR TEK NJE ‘SOFER’ QE E SHTE E IDEUAR NDER SHEKUJ.

PSE PO E NISIM NE ..PA ‘MJEKRA ‘ E GRADA E TITUJ KJO ESHTE ATAVIZEM DHEPRAPAMBETJE MENDORE QE NA KALENE PAS NDER SHEKUJ…LETE SHKOJME ATJE PA PARAGYKIM SAKAQ, GJITHKUSH TE MUNDOHET TE GJEJE PIKA AFRIMI..SE KREJT NATYRESHEM DO GJYKOJME SE BASHKU, SE ATA QE E MERTOJNE DO TE JENE NE UDHEHEQJE…POR KJO NUK PERBEN ALIBI.

PER VONESAT QE DUKEN, PER QENDRIMET PERCMUESE QE NDIHEN EDHE PSE NEERMJET INDIVIDEVE TE VETEM, POR QE NE THELB SJELLIN NJE OPINION NJE QENDRIM NE PASKENE..!

PO DHE QARTE! NE NUK JEMI NGRITUR: QE AGALLARET DHE BEJLERET TE TE GJITHA NGJYRAVE TE RINJE E SHEKULLORE TE VIJEN NE ‘ZOTERILLEEKUN ‘ E TYRE MJERAN ,POR PIKERISHT, PRANDAJ E QUAJME BESLIDHJA E RE SE KERKOJME, TE MARRIN FUND MENDESITE ATAVISTE MES ‘ZOTERIUT’ DHE ‘PLEBENJEVE’!

PSE DUAM VEçSE PERMES ATIJ TITULLI TE NISIM: UDHEN E PAJTIMIT QE ENDE KEMI DILEME: JO BALLIST, NACIONALIST, LEGALISS, ZOGIST, ENVERIST,SALIST,MONIST, STALINIST,NANOIST,METIST E LEKIST E TJER E TJER ..TE MARRIN FUND NE SHAKULLIN E KETI URAGANI POPULLORE QE KERKON NJE QYTETERIM TE RI: PA ABAJRAKTARIZEM DHE PA KLANE NE UDHEHEQJE DHE NE SHTET.POR NJE NISJE TE RE PER NJE KOMB TE RI NE RIKRIJIM!

NESE KJO PERBEN KETE HEZITIM, ATEHERE KA ARDHUR MOMENTI HISTORIK QE POPULLI SHQIPATARE TE MESOJE ,SE KUSH BEHET PENGESE QE TE MOS BEHET PAJTIMI DHE KOMB RIFORMIMI I TIJ.pRANDAJ EDHE NJE HERE, PERMES KETIJ SHKRIMI JU BEJME THIRRJE TE MOS VONOJME SA ME PARE TE BEHEMI BASHKE N MIRATIM DHE TE NISIM PUNEN PER PERGATITJEN E DOKUMENTEVE QE TE SHKOJME NE KUVEND KU TE MERRET VENDIMI FINAL DHE DERIVATET E TIJ, QE NA BEJNE OBLIGUES GJERSA SHTETI TE NDERTOJE INSTITUCIONET E DUHURA KU: PLURALIZMI POLITIK SHUME PARTIAK DHE PARLAMENTARIZMI DO JENE, DY SHTYLLA KU DO MBESHTETET DEMOKRACIA PERMES NJE LIGJI, POR TE NJE LIGJI PER SHQIPETARET E JO, PER HAJDUTERINE, KORRUPSIONIN E NJE MITE TE ZEZA PE JANE PRODUKT I PREZENCES SE KLANIT NE PUSHTET QE SHTETIN E TERHEQ SI NJE OGIC PER HUNDESH…

NESE NE JEMI KAQ DINJITOZE NE QELLIMET TONA, TRASPARENTE DHE BASHKEKOHORE QE KERKOJME STANDARTE TE NJE BASKEQEVERISJE DHE BASHKELETESE BASHKEKOHOR E ATE KOHE VETE EUROPA DHE INSTITUCIONET EUROATLANTIKE NUK DO E SHOHIN MEREZERVE HAPIN TONE. SEPSE KUSH KA SY AJO TASHME E KERKON KETE OPOR KERKON PARTNERE SERIOZE E JO KLLOUNE QE QESIN GJUHEN E TALLIN POPULLIN EDHE VETVETEN !ANALIZA NA çON VEçSE TA NDERMARRIM KETE HAP TE SIGURTE DHE ME PERGJEGJESI TE LARTE DHE TE QARTE NE VENDIMARRJA…!PRANDAJ JO TE TERHIQEMI JU KERKOJME TERE SHQIPETAREVE POR NJE MILIJON TA KAPIM NE ANATARESIMSA ME SHPEJT QE TE TRIMEROJME ATE’LEPURIN’ QE E KEMI LENE TE MADHOHET KOSHIENCAVE VETEDYZUESE SA NGA SHEKUJT CA NGA MENDJELEHTESIJA SE TANI JEMI NE NATO, SE NA DUAN E ME THE E TE THASHE…PO NUK JEMI DINJITOZE ASKUSH NUK DO NA DOJE POR DO NA SHFRYTEZOOJE EUROPA KA HALLET E SAJ KA DILEMAT E SAJ DHE NUK NGRIHETçDO MENGJEZ DUKE THENE SI U GEDHINE SHQIPETARET OR SHOHIN INTERESAT BILATERALE DHE NES TE GEJNE LESHKO TE VENE SAMARIN..RESPEKT..!
Fatos Ashiku 18 gusht 2011.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close