Publikuar me datën: Sat, Jul 14th, 2012

Gjilanit një dru i kushtoi 360 euro!

Aktivistë të lëvizjes “Vetëvendosje” në Gjilan kanë vënë mbishkrime mbi drunjtë dekorativë të mbjellë nga Drejtoria e Bujqësisë, të cilat i kanë kushtuar komunës 251 mijë euro! Duke bërë llogaritje dhe me qëllim të informimit të qytetarëve, se për një dru të mbjellë janë shpenzuar 360 euro, Dorentina Hasani tha me këtë rast se ky aksion i Vetëvendosjes është ndërmarrë me qëllim të informimit të qytetarëve për keqmenaxhimin e parasë publike. Ata kanë vënë pranë drunjve mbishkrimin me tekstin “Ky dru i ka kushtuar komunës 360 euro”, kurse komuna për mbjelljen e drunjve të ri dekorativë, pas prerjes së paarsyeshme të drunjve të vjetër, shpenzoi 251 mijë e 493 euro.

“Sipas  Drejtorisë së Bujqësisë, deri tani janë mbjellë 700 drunj dekorativë, që i bie se një dru i kushton 360 euro Komunës së Gjilanit, gjë që lë dyshim se zyrtarët e komunës ose i kanë fryrë çmimet, ose nuk i dhimben paratë”, është shprehur Hasani.

“Drunjtë e shtrenjtë janë fytyra të kësaj qeverisjeje dhe ajo i ka edhe shumë fytyra të tjera që tmerrojnë qytetarët e komunës sonë, andaj ne po mundohemi që në mënyrën më të thjeshtë dhe sa më praktike të informojmë opinionin publik për të gjitha format e papranueshme të qeverisjes në Gjilan”, tha ajo.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close