Publikuar me datën: Fri, Mar 4th, 2011

Gjermania e interesuar për sukses të dialogut Kosovë-Serbi

Prishtinë, 4 mars – Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot drejtorin për Ballkanin në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë, Nicolaus Graf Lammbsdorff. Me këtë rast ata diskutuan për gjendjen politike në vend, pas formimit të institucioneve të reja, dialogun teknik mes Republikës së Kosovës dhe Republikës së
Serbisë dhe për perspektivën euro-atlantike e Kosovës.
Kryeministri Thaçi shprehu mirënjohjen e Kosovës për përkrahjen e vazhdueshme të
Gjermanisë në të gjitha periudhat dhe theksoi se bashkëpunimi mes dy vendeve tona do të fuqizohen në të gjitha aspektet.
Duke folur lidhur me përgatitjet për fillimin e dialogut teknik me Serbinë, kryeministri Thaçi shprehu përkushtimin e Kosovës për zhvillimin e këtij dialogu teknik, në kuadër
të normalizimit të marrëdhënieve mes të dy shteteve, i bindur se kjo frymë e
bashkëpunimit do ta përmbyllë suksesshëm procesin e integrimeve europiane të të
gjitha vendeve të rajonit.
Drejtori për Ballkanin në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë, Nicolaus Graf Lammbsdorff  shprehi besimin e plotë në vizionin dhe punën e Qeverisë së Kosovës për implementimin e të gjitha standardeve të integrimit dhe zhvillimit. Po ashtu në takim ai ka ritheksuar mbështetjen e Qeverisë gjermane për fillimin e dialogut teknik mes Kosovës e Serbisë, si një nga faktorët determinues për të dyja vendet për perspektivën
europiane.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close