Publikuar me datën: Mon, Aug 1st, 2011

Gjermania e brengosur me veriun

Qeveria Federale e Gjermanisë mbetet edhe më tej e brengosur për gjendjen në veri të Kosovës. Nëpërmjet një reagimi për media nga ambasada gjermane në Kosovë, ky shtet dënon çfarëdo përdorimi të dhunës. “Nëpërmjet dhunës në rrugë nuk ka zgjidhje të qëndrueshme. Zgjidhja mund të gjendet vetëm brenda dialogut. Normalizimi i gjendjes në veri, në veçanti zgjidhja e çështjes së qarkullimit të mallrave, duhet të jetë temë e procesit të dialogut aktual të udhëhequr nga Bashkësia Evropiane”, thuhet në reagim.
“Qeveria gjermane i mbështet në mënyrë aktive dhe fuqishëm të gjitha përpjekjet e Baroneshës Ashton dhe përshëndet faktin që ndërmjetësi i BE-së, Cooper, si i dërguar i Përfaqësueses së Lartë do të vizitojë Beogradin dhe Prishtinën në fillim të kësaj jave. Të dyja palët duhet të kthehen në tavolinën e bisedimeve në Bruksel, sa më parë që është e mundur. Gjermania është e angazhuar në Kosovë në mënyrë intensive – jo vetëm nga aspekti bilateral, por para së gjithash nëpërmjet KFOR-it dhe EULEX-it. Të dy këto prani e kanë besimin dhe mbështetjen e Qeverisë gjermane”.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close