Publikuar me datën: Sat, Oct 3rd, 2015

Gianni de Biasi nderohet me çmimin “Honoris Causa”

Trajnerit të kombëtares shqiptare të futbollit, Gianni de Biasi, i është dhënë pasditen e kësaj të shtune titulli Honoris Causa.

I pranishëm në ceremoninë e nderimit ka qenë edhe kryeministri Edi Rama, i cili e ka cilësuar De Biasin, “një kapiten që mori në dorë një skuadër dhe i mësoi të jetë e vërtetë”.

“Rezultatet e kombëtares kanë ardhur si pasojë e një filozofie të re të lojës. Trajneri ynë ia ka përcjellë edhe publikut ndryshimin e madh që i ka sjellë kombëtares”, ka thënë Rama.

Shefi i qeverisë ka vlerësuar se ndeshja e ardhshme me Serbinë është e rëndësishme për kualifikimin, por jo vetëm, përcjell tch.

“Është e rëndësishme edhe për të bërë diferencën, për të treguar se jemi ndryshe. Për të treguar se dimë të respektojmë kundërshtarin dhe të pranojmë fitoren dhe humbjen”, ka deklaruar Rama.

Nga ana e tij, trajneri De Biasi është shprehur i nderuar për këtë titull, duke uruar që ai të sjellë fat për kualifikimin e Shqipërisë.

Tekniku italian është shprehur gjithashtu se, “vetëm talenti nuk mjafton nëse nuk i shton përkushtimin dhe pasionin”.

Gjithashtu, ai ka vlerësuar se ndër vite, “Shqipëria ka pasur një grup lojtarësh të shkëlqyer”.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close