Publikuar me datën: Wed, Oct 3rd, 2012

Gëzuar…Gjërmani,mike ime e dashur Nga: Lekë Mrijaj

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gëzuar…Gjërmani,mike ime e dashur

Nga: Lekë Mrijaj

I.

Me 3 tetorin i vitit ’90 të
u thye ai shkëmbë i eger ,
i murit t’Berlinit
Gëzuar…Gjërmani,mike ime e dashur
Kremten e bekuar
të Shënjtë të Bashkimit.

II.
Ju sot po e jetësoni
Bashkimin e kufijve Kombëtar
me plotë të drejta dhe liri,
modelin paçesor tuajin të të Shënjtë
po e ndjekë e imja
Kastriotane Shqipëri.

III.
Edhe ne ishim të Bashkuar
sikur ju sot në Gjermani
na cunguan ne vitin ’12 të me dhunë
mbi njëqind vjetë mbetëm në robëri.

IV.
E kujtojmë atë ditë tuajen Bashkimi perherë
Legjendat e gjalla Gjermane ne i kemi idol
të madhin Kancelarin Gënsher
dhe ministrin e jashtem Helmut Kol.

V.
Gëzuar o ju populli Gjerman,
ma gëzofshi Bashkimin për jetë
Shqipëria Etnike pra ky vatan
kremton pavarësin në nëntorin e III-të.

Mittwoch, 3. Oktober 2012

 

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close