Publikuar me datën: Wed, Sep 19th, 2012

Gëzuar fitoren z.Mark Gjonaj deputet i asmablesë se New Yorkut

I nderuari Deputet z Mark Gjonaj; kam kënaqësinë e veçantë që me rastin e fitores tënde në zgjedhjet lokale në Nju Jork, t’ju përcjell urimet e mia dhe të Lëvizjes Demokristiane të Kosovës, që me dëshirat e përzemërta Juve, dhe të gjithë qytetarëve të Nju Jork-ut, t’ju uroj: URIME dhe SUKSESE.

Na gëzon ky fakt se Shqiptarët e Nju Jorkut u treguan të disiplinuar dhe shumë të organizuar në procesin e votimit duke bërë të mundur fitoren e shqiptarit të parë si përfaqësues i tyre në asamble. Ata na bënë të mundur që ne sot të jemi të gëzuar dhe krenar që kemi një SHQIPTAR në asamblenë e Nju Jork-ut; z Mark Gjonaj.

Lëvizja Demokristiane e Kosovës, me gëzim e ka pritë ketë lajm për fitoren e juaj, shpreson dhe beson në qëllimet tuaja fisnike, në përfaqësinë tënde si deputet i fuqishëm në interes të qytetarëve te Nju Jork-ut por edhe në përkrahje të idealeve tona Kombëtare.

I nderuari Deputet, Kosova është e lirë, gjendet në disa avancime dhe quhet e Pavarur, mirëpo është e dukshme se nuk është e favorshme politika as ekonomia në Kosovë dhe vet Kosova si shoqëri. Kështu që ne sot urojmë përzemërsisht fitoren e juaj dhe presin një bashkëpunim – përkrahje nga ju me qellim të avancimit të vlerave tona kombëtare dhe synimeve shekullore të shqiptarëve – për një të ardhme më të mirë dhe perspektivë perëndimore.

Lëvizja Demokristiane e Kosovës, uron juve, qytetarëve të Nju Jork-ut dhe të gjithë shqiptarët përzemërsisht – Urime për fitoren e z. Mark Gjonaj në zgjedhjet lokale në Nju Jork.

Urime z. Mark Gjonaj
Paqeja dhe dashuria e Zotit qoftë përherë në punën dhe familjen tënde.

Lëvizja Demokristiane e Kosovës
Kryetari – Dedë Abazi

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close