Publikuar me datën: Fri, Jul 27th, 2012

Gëzuar ditëlindjen poet dhe rapsodi im

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gëzuar ditëlindjen poet dhe rapsodi im

Nga Lekë Mrijaj

I.
Sot në mëngjes,shumë heret jam zgjue
ja nisa ketë poezi të bukur për me e shkrue
po i shkruaj disa vargje që të bejë një urim
të uroj ditëlindjen Agim mikut,poetit dhe rapsodit tim.

II.
Më gjithë shpirt dhe zëmer të uroj ty shëndet
fat,lumturi,begati dhe gjitha te mirat ne jetë
Drita dhe Bekimi i Zotit rrugën ta ndriqoftë
ty ore Agim Gashi shëndetin ne jetë ta dhuroftë.

III.
Ti sot po feston,ditëlindjen atje larg n’mërgim
mos u dorëzo Gashi i Gurit ti më je nje burr trim
po shkruan dhe kendon gjithnjë më zëmer të atdheut
po e deshmon se m’je burr i madh sternipi i Skenderbeut..

IV.
Kurrë nuk do të lejojmë që të braktisësh këtë jetë
i duhesh Atdheut dhe Shqiptarisë,mu si lulja në degë
gëzuar…shendet…urime…ngrisni edhe per mua një dolli
qofsh per jetë faqebardhë dhe rrofsh sa kjo Shqipëri.

 

 

 

 

 

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close