Publikuar me datën: Sun, Jan 13th, 2013

Galliani kërkon një Milan më të ri dhe më italian

Shefi ekzekutiv i Milanit, Adriano Galliani, dëshiron të krijojë një skuadër më të re dhe më italiane, që nënkupton se ka pak gjasa për transferimin e sulmuesit të Bregut të Fildishtë, Didier Drogba.

“Ne duam një Milan më të ri dhe më italian. Vërtet më ka pëlqyer fundi i ndeshjes në Torino (në humbjen 2:1 në Kupën e Italisë nga Juventusi të mërkurën pas lojës shtesë) ku kemi pasur të gjithë sulmuesit e rinj në fushë. Nuk besoj se do të ketë transferime të mëdha. Nuk besoj se Didier Drogba do të kalojë në Itali”, ka thënë Galliani, përcjellin mediumet italiane të premten.

Më herët agjenti i Drogbës kishte thënë se Milani e Juventusi e kanë kontaktuar Drogbën dhe po interesohen për transferimin e tij. Drogba aktualisht është pjesë e skuadrës kineze Shanghai Shenhua.

Ndërkohë të premten është raportuar se Milani është pranë transferimit të sulmuesit të Manchester Cityt, Mario Balotelli. Por, këtë nuk e ka konfirmuar asnjëra palë, madje trajneri i Cityt, Roberto Mancini ka mohuar kategorikisht se ka ndonjë marrëveshje.

“Nuk është e vërtetë se Mario do largohet. Jam shumë i lumtur me Marion”, ka shtuar Mancini.

Milani në afatin kalimtar të janarit ka shitur sulmuesin brazilian Alexandre Pato te Corinthiansi për 15 milionë euro, ndërsa ende nuk ka bërë një transferim të ri.

Pas 19 xhirove Milani zë pozitën e shtatë në Serie A me 30 pikë dhe është plot 14 pikë larg liderit, Juventusit.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close