Publikuar me datën: Mon, Aug 18th, 2014

FITOJNË HAJVALIA, TREPÇA E VËLLAZNIMI

Besa dhe Trepça ’89 në përballjen e parë të këtij sezoni, kanë ndarë pikët duket luajtur me rezultat 3-3, të dielën në “Shahin Haxhiislami” të Pejës.

Përballja mes pejanëve dhe mitrovicasve është përshkruar më lojë mjaft të mirë dhe më gjashtë gola të realizuara.

Ndërkohë, Hajvalia ka startuar mjaft mirë në sezonin e ri të garave, pasi që në “Bajram Aliu” mundi Ferronikelin me rezultat 2-5.

Futbollistët e Hajvalisë kanë arkëtuar tri pikë të rëndësishme në duel me ekipin nga Drenasi.

Gurazliu (dy golësh), Hamiti dhe Zaberxha (dy golësh), u përkujdesën për fitoren e Hajvalisë, kurse golat për nikoqirët i shënuan Isa Eminhaziri dhe Behar Maliqi.

Pikët e plota në hapje të këtij sezoni ka arkëtuar edhe Vëllaznimi që në shtëpi të vet të mundin Drenicën me rezultat 2-1. Hero i fitores së gjakovarëve ishte padyshim Mevlan Zeka, i cili realizoi dygolësh, derisa golin e nderit për drenicasit e shënoi Mehmeti.

Fitores në edicionin e ri të garave iu është gëzuar edhe Trepça që mundi Ferizajn me rezultat 1-0, me super-golin e Mërgim Perqeli.

Superliga / Xhiroja e parë

Rezultatet

Besa- Trepça ’89 3-3

Vëllaznimi-Drenica 2-1

Trepça-Ferizaj 1-0

Ferronikeli-Hajvalia 2-5

Dje

Llamkos Kosova-Drita 0-1

Prishtina-Istogu 2-1

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close