Publikuar me datën: Tue, Mar 1st, 2011

Feith thotë nuk është shkelur Kushtetuta

Prishtinë, 1 mars – Shefi i Zyrës Civile Ndërkombëtare, Pieter Feith, konsideron se nuk ka pasur shkelje të Kushtetutës së Kosovës gjatë zgjedhjes e presidentit në Kuvend më 22 shkurt, mirëpo nëse kjo çështje shkon në Gjykatën Kushtetuese, atëherë, siç tha mbikëqyrësi i pakos së Ahtisaarit, varet prej vendimit të gjykatës.

Këto komente shefi i ICO-s i bëri pas një takimi që pati me zëvendëskryeministrin e Kosovës dhe ministrin e Administrimit dhe Pushtetit Lokal, Sllavisha Petroviç.

“Jo, absolutisht nuk është shkelur Kushtetuta”, u shpreh Feith në pyetjet e gazetarëve rreth asaj se a e ka shkelur presidenti Kushtetutën në kohën kur e ka votuar kabinetin qeverisës.

Shefi i ICO-s u deklarua edhe lidhur me nisjen e shpejtë të procesit të negociatave ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Ai edhe me këtë rast i garantoi qytetarët e Kosovës se nuk do të negociohet për statusin. “Jo, nuk do të bisedohet për statusin e Kosovës”, ka qenë i prerë Feith.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close