Publikuar me datën: Sat, Nov 19th, 2011

Fatos Ashiku THIRRJE!

Fatos Ashiku
THIRRJE!

Popull Shqipetare i Kosoves!lajmI per heqjen e flamurit kombetare Shqipetare nga rruget e Prishtines eshte nje skandal i permasave nderkombtare .Nje precedent i rralle qe rralle ka ndodhur ne kushte te presupuzuar paqe.
Cilat do te jene ato aresye kjo nuk e perligj nje veprim te tille.Kjo verteton e na jep deshmine e qarte se Shteti i stisur Kosovare nuk ka as ligjitimitet as edhe sovranitetin me minimal.
Te quhesh shtet sovran dhe te mos te keshe te drejten te keshe ne dite zyrtare te drejten e perfaqesimit te flamurit kombetare eshte e qarte se te kane llogarit per cfaredo por jo per Shqipetare.
E nese nuk quheni per syte e instituticioneve nderkombtare Shqiptare atehere mendoni se kjo eshte shenje se duan tua zvetenojne dhunisht te drejten per bashkim kombtare.
Veprimi i heqjes se flamurit nuk eshte nje akti shkeputur dhe i rastesiushem por nje veprim me paramendim dhe nje provokim i hapur qe edhe nese e duroni kete atehere gjithcka mundet te ndodhe me ju.
kURDOHERE JEMI GJENDUR SI KOMB E SI POPULL NE KURTHIN E FAKTIT TE KRYER.ENKAS ASKUSH NUK E MERR PERSIPER SE NUK ESHTE NJE VEPRIM QE BAZOHET NE TE DREJTAT E POPUJVE NE KARTAT NDERKOMBTARE.ATA QE E KANE DHENE KETE URDHER,JANE PJESE E KUPERTURES BARBARE QE NA NDAU E COPETOI SI DIKURE ME NJE PROCES VERBAL LETER BAKALLI.
pRANDAJ MOS E PRANONI KETE, DEMOSTRONI KUNDERSHTI DHE MERRENI ATE FLAMUR QE ESHTE FAQJA E NDERIT DHE E LAVDISE SIMBOLI I GJAKUT TE DERDHUR NDER BREZA DHE VEJENI NE VENDIN QE U TAKON. BEJENI KETE, SE PO ASHTU SIKUR HESHTIN EDHE ME PAS, PASI TA VENI DO TE HESHTIN.
DILNI LIRISHT NE RRUGET E kOSOVES DHE pRISHTINES ME FLAMURIN TONE KOMBTARE, QE TE TREGONI; SE NUK KA DREQ A NJERI I TIJ QE NE NA LARGON NGA sHQIPTARIA DUKE U DESHMUAR SE ME KETO VEPRIME VECSE NA E SHTOJNE MOITIVIN PER TU BERE BASHKE.
MERRENI ATE FLamure dhe vireni tani me ne balle te cdo lloj tjeter.Ne si popull, kemi respektuar flamujt e kujdo populli aq me teper te miqve tane. Por kur flamuri i identitetit tone nuk eshte me ta atehere ATA DUHET TE DIJNE SE NUK I PRESIN sHQIPETARET POR NJE VEND PA IDENTITET E PA TE PARE SHTEPIJE.
JU BEJME THIRRJE :TANA SUBJEKTEVE QE E KANE PROGRAM BASHKIMIN KOMBETARE PJESE E NISMES PER bESELIDHJEN E RE sHQIPETARE SI DHE VEPRIMTAREVE TE SAJ QE TE DALIN DHE DEMOSTROJNE NE pRISHTINE DHE TANE KOSOVENTE KUNDERTEN E KETIJ AKTI POSHTRUES..

BESELIDHJE E RE KOMBETARE SHQIPETARE ME 19 NENTOR 2011

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close