Publikuar me datën: Fri, Feb 25th, 2011

EULEX-i i shpreh Pacollit mbështetje

Prishtinë, 25 shkurt – Presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli ka pritur në takim shefin e EULEX-it, Xavier Bout de Marnhac, ndërkaq ky i fundit tha se EULEX do të vazhdojë të punojë në drejtim të vënies në jetë të sundimit të ligjit në Kosovë.
Pas këtij takimi të parë të presidentit Pacolli me shefin e EULEX-it të dy udhëheqësit ranë dakord për një bashkëpunim mes vete dhe një punë më të madhe në fushën e sundimit të ligjit.
Presidenti i Kosovës  u shpreh i gatshëm ta ndihmojë EULEX-in në punën që bën në Kosovë. Pacolli theksoi se do të ketë bashkëpunim intensiv me EULEX-in, sepse, siç tha ai, problemet janë evidente dhe ato mund të njihen vetëm nëse trajtohen.

Ndërkohë, De Marnhac foli për angazhimin e misionit që udhëheq. Ai tha se EULEX do të vazhdojë të punojë në drejtim të vënies në jetë të sundimit të ligjit në Kosovë.
Po ashtu, shefi i EULEX-it tha se ky mision do të ndihmojë edhe institucionet e Kosovës që të punojnë më shumë rreth sundimit të ligjit.
Presidenti, Behgjet Pacolli, as sot nuk ka qenë i gatshëm t`u përgjigjej pyetjeve të gazetarëve.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close