Publikuar me datën: Thu, Dec 29th, 2016

Edhe një Berishë në ekipin e parë të Salzburgut

Sulmuesi kosovar, Mërgim Berisha, është promovuar në ekipin e parë të Red Bull Salzburgut. Berisha 18-vjeçar të mërkurën ka nënshkruar kontratë deri në vitin 2020.

Ai do të udhëtojë me ekipin e Salzburgut në Dubai, ku do të kryhen përgatitjet për pjesën pranverore të elitës së futbollit të Austrisë. Pjesë e skuadrës austriake është edhe një tjetër futbollist me mbiemrin Berisha – Valoni, shkruan sot Koha Ditore.

Sulmuesi Mërgim Berisha, që është zhvilluar në klubin e Salzburgut, së fundi ishte huazuar te skuadra e Ligës së Dytë të Austrisë, Liefering dhe aty dëshmoi vlerat e tij. Drejtori sportiv i Red Bull Salzburgut, Christoph Freund, ka thënë se Berisha ka potencial për të qenë i suksesshëm. Ai ka thënë se Berisha duhet të vazhdojë të zhvillohet.

“Mërgimi është zhvilluar shumë në muajt e fundit dhe meriton të jetë në Red Bull Salzburg. Ai ka potencial të madh dhe në qoftë se vazhdon të punojë shumë, do të ketë hapësirën e duhur siç e kanë pasur shumë lojtarë të Akademisë”, ka thënë Freund.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close