Publikuar me datën: Mon, Nov 2nd, 2015

Edhe në Mal të Zi pakënaqësi me demarkacionin me Kosovën

Në Mal Zi të ka pakënaqur me Marrëveshjen e Demarkacionit të nënshkruar nga zyrtarë të këtij vendi dhe nga ata të Kosovës më 26 gusht të këtij viti.

Më zëshmi është mitropoliti i Kishës Ortodokse serbe në Mal të Zi Amfilohije Radoviq.

Sipas fjalëve të tij, bërja e kufijve ndërmjet Malit të Zi e Kosovës është tradhti e vetë Malit të Zi, siç ka thënë ai, atij të vërtetit, burimor, Malit të Zi ikonik, transmeton B92, përcjell Koha.net.

“’Nuk duhet humbur nga shikimi se Budim Vojisavljeviq në shekullin 11 –të e ka pasur selinë në Prizren, se Balshajve, pas shkatërrimit të shtetit të Dushanit, u ka takuar hapësira e Dukagjinit deri te Prizreni për të cilin ka luftuar mbreti Nikolla duke e çliruar, me Ushtrinë e Serbisë dhe me mbretin Petar I Karagjorgjeviq, Kosovën”, ka thënë Amfilohije.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close