Publikuar me datën: Thu, Nov 24th, 2016

E ardhmja e Baselit e Zuerichut është në duart e shqiptarëve

Atdhe Rashiti shënoi “hat-trick” për ekipin U-19 të Baselit, që të mërkurën mposhti Ludogoretsin bullgar me rezultatin 4:0, në kuadër të “UEFA Youth League”, format i ngjashëm me Ligën e Kampionëve.

Por, Rashiti nuk ishte i vetmi që la gjurmë te Baseli. Në golin e parë që e shënoi në minutën e 37-të, asistues ishte Gëzim Pepsi. Rashiti 17-vjeçar golin e dytë e shënoi në minutën e 53-të, kurse golin e tretë e shënoi nga penalltia që e siguroi vetë në minutën e 84-t. Pos Rashitit dhe Pepsit, te Baseli u paraqit edhe Luftëtar Mushkolaj, kurse në stol ishin edhe Ylber Lokaj dhe portieri Jozef Pukaj, shkruan sot Koha Ditore.

Në fakt, e ardhmja e kësaj skuadre është në duart e shqiptarëve, pasi ata dominojnë të paktën këtë grupmoshë.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close