Publikuar me datën: Tue, Apr 2nd, 2013

Disa fakte lidhur me votimin më 7 prill në ÇAIR

Të nderuar banorë të Çairit,

Të nderuar anëtarë, aktivistë dhe simpatizantë të Bashkimit Demokratik për Integrim,

 

Siç jeni të informuar tashmë, të dielën, më 7 prill, në komunën e Çairit do të mbahet RRETHI I DYTË i zgjedhjeve lokale.

 

Kjo do të thotë se te dielën do të votohet në mbarë komunën e Çairit dhe në të gjitha vendvotimet,JO VETËM në 13 vendvotimet e anuluara;

 

Kandidati i Bashkimit Demokratik për Integrim, IZET MEXHITI, edhe në balotazh garon me numrin zgjedhor 17. Të gjithë votuesit e tij duhet ta kërkojnë në listë me numrin rendor 17;

 

Të dielën, më 7 prill, nuk do të votohet për listë këshilltarësh, por vetëm për Kryetar të komunës, kështu që qytetarët nuk kanë nevojë të kërkojnë edhe listën e këshilltarëve;

 

Ky raund i dytë i zgjedhjeve në Çair mbahet për shkak të disa lëshimeve tekniko- administrative të cilat në asnjë moment nuk kanë vënë në pikëpyetje mbi 15.000 votat për IZET MEXHITIN dheBASHKIMIN DEMOKRATIK PËR INTEGRIM;

 

Në balotazh, IZET MEXHITI garon me kandidatin e PDSH, Muhamet Thaçi, i cili mban numrin rendor 22.  Mos i besoni të gjithë ata që këtyrë ditëve po përhapin dezinformata e spekulime se në Çair nuk do të ketë zgjedhje, ose se nuk ka aktivitet parazgjedhor, ose spekulime të ngjashme;

 

BASHKIMI DEMOKRATIK PËR INTEGRIM është duke zhvilluar aktivitetet e veta parazgjedhore në të gjithë komunën, ashtu siç kemi punuar për zgjedhjet e 24 marsit.  Të gjitha shtabet tona janë të hapura, aktive, dhe mirëpresin të gjithë aktivistët, simpatizantët dhe mbështetësit e IZET MEXHITIT;

 

 

Të nderuar miq,

 

Më 7 prill, dilni në zgjedhje dhe votoni masovikisht IZET MEXHITIN, duke vulosur kështu përfundimisht fitoren e tij të 24 marsit dhe duke i heshtur përgjithmonë rivalët e tij politikë në Çair.

 

Bashkë Ndërtojmë!

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close