Publikuar me datën: Tue, Apr 13th, 2010

Dielli përpin një tjetër kometë

Washington, 12 prill – Dielli gëlltit një tjetër kometë, duke pastruar sistemin e drejtuar prej tij dhe duke larguar një rrezik eventual për Tokën.
Në një vëzhgim të bërë nga observatori i NASA-s, “Soho”, kometa vëzhgohet ndërsa shkon drejt Diellit duke u shpërbërë gradualisht. Që prej majit të vitit 1996 ky është bërë një fenomen i zakonshëm për yllin tonë, pasi vetëm observatori “Soho” ka arritur të fotografojë mijëra kometa që janë përplasur me Diellin.
Sipas Top Channel, kometa e fundit e përplasur me Diellin bën pjesë në familjen e kometave “vetëvrasëse” dhe ato janë fragmente të një komete gjigante të ndarë në shumë pjesë 2 mijë vjet më parë.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close