Publikuar me datën: Sat, Dec 1st, 2012

Dialoguesit e përgjuar po heshtin dhe po fshihen

Adem Grabovci, i cili është dialoguesi kryesor në pesë përgjimet telefonike, nuk ka pranuar të flasë për këtë çështje.

Ai u është shmangur gazetarëve duke u arsyetuar se për pak minuta do të dilte me qëndrim, por pasi është larguar, kontakti me të ka qenë i pamundur.

Cilësime të ndryshme i kishin dhënë vitin e kaluar zyrtarët e PDK-së dhe të shtetit Krasniqit. Kryeministri i referohej “Jakupovski”, e Sami Lushtaku e quante “qen”, derisa Vlora Çitaku kërkonte largim të tij.

Gjatë bisedës në mes të Hashim Thaçit dhe Adem Grabovcit, Thaçi e quan Limajn dhe njerëzit e tij “banditë”, ndërsa Jakup Krasniqin, ”Jakupovski”.

Ka frikë madje të shkojë në Malishevë se mos po “ia gjigavin”, “zagarët” e atjeshëm për të mbajtur një fjalim në 12-vjetorin e themelimit të Degës së PDK-së në këtë komunë.

Qeveria e Kosovës, e cila të enjten përgjimet i ka quajtur montim, të premten ka heshtur pas deklarimit të EULEX-it se ato janë origjinale dhe legale, të nxjerra nga një proces hetimor penal.

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hajredin Kuçi, që mban edhe pozitën e nënkryetarit të PDK-së, ka thënë të premten se nuk ka çka të shtojë me shumë sesa atë që ka thënë Qeveria.

Për këtë nuk ka pranuar të flasë as ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi, i cili vjet është ankuar se zyrtarët më të lartë po përgjohen nga ndërkombëtarët. Këtë e pati thënë teksa arsyetohej se pse ishte vepruar shpejt gjatë aksionit të 25 korrikut në veri të Kosovës.

Të premten ministrja e Integrimeve Evropiane, Vlora Çitaku, ka “sfiduar” të gjithë ata që guxojnë ta thërrasin në telefon. Ka shkruar në rrjetin social “Twitter”: Kush guxon me më thirr në telefon”.

“Koha Ditore” i ka telefonuar disa herë, por nuk e ka hapur telefonin për të marrë një qëndrim. Telefonatave nuk u janë përgjigjur as Adem Grabovci e Sami Lushtaku. Kësisoj ka vepruar edhe shefi i Qeverisë, Hashim Thaçi.

Bisedat telefonike të postuara në internet kanë nisur të bëhen hite. Më së shumti komente në “Yotube.com” ka marrë biseda e nisur në italisht ndërmjet kryeministrit Thaçi dhe deputetit Grabovci. Aty shihet se si ndien kënaqësi Grabovci kur flet me shefin e tij.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close