Publikuar me datën: Wed, Jul 18th, 2012

Dështojnë konsultimet “urgjente” të Rusisë për Kosovën

Rusia ka dështuar në përpjekjen e saj për ta paraqitur alarmante gjendjen e sigurisë në Kosovë. Asgjë e re nuk është thënë në konsultimet urgjente që ky shtet i ka thirrur me anëtarët e tjerë të Këshillit të Sigurimit.

Shefi i operacioneve paqeruajtëse të OKB-së, Erv Ladsus u ka thënë diplomatëve se nuk e di se kush i ka vrarë dy serbët në Ferizaj, dhe se për vizitën e opozitarëve sirianë kishte mësuar vetëm nëpërmjet artikujve në lajme. Ambasadorët e Britanisë së Madhe, SHBA-së dhe Francës raportohet se kanë thënë që vrasja në Ferizaj është e izoluar, dhe nuk ka motiv etnik kurse përfaqësuesit e Rusisë dhe Kinës kanë thënë se ky ishte një sulm ndaj popullatës serbe në Kosovë. Transmeton KTV.

Përfaqësuesi i Rusisë në këtë takim, zëvendësambasadori  Sasha Pankin ka insistuar për ndriçimin kësaj vrasjeje, dhe siç njoftojnë mediet serbe, ka shfaqur brengosjen për lajmin se luftëtarët nga Siria e Libia mund të jenë trajnuar në Kosovë dhe se si shpërblim Libia  pas formimit ë Qeverisë së re e Siria pas rrëzimit të regjimit të të Asadit, do ta njohin pavarësinë Kosovës.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close