Publikuar me datën: Tue, Jan 15th, 2013

Deputetja Memeti thërret opozitën të kthehet në Kuvend

 

Deputetja Memeti thërret opozitën të kthehet në Kuvend

Sipas deputetes, Kuvendi duhet të rikthejë autoritetin e saj si organ jashtë ndikimit qeveritar dhe forum idesh e qëndrimesh politike

Deputetja Memeti thërret opozitën të kthehet në Kuvend

Deputetja Memeti thërret opozitën të kthehet në Kuvend

 

Deputetja Ermira Mehmeti – Devaja, ka kërkuar përmes një statusi në profilin e saj në Facebook rikthimin në bankat e Kuvendit të deputetëve të opozitës maqedonase, dhe zgjidhjen e krizës politike përmes dialogut parlamentar.

Sipas deputetes, Kuvendi duhet të rikthejë autoritetin e saj si organ jashtë ndikimit qeveritar dhe forum idesh e qëndrimesh politike.

“Kriza parlamentare të zgjidhet në Parlament! Ky është shans që Parlamenti të rikthejë autoritetin si tempull i demokracisë, si organ jashtë diktatit të Qeverisë dhe forum i hapur për shkëmbimin e qëndrimeve politike mes grupeve politike”, ka shkruar Mehmeti – Devaja, raporton Zhurnal.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close