Publikuar me datën: Sat, Sep 29th, 2012

De Gregorio: Nuk ka kthim mbrapa për Kosovën

Në një deklaratë të drejtorit për komunikim dhe medie të FIFA-s, Walter De Gregorio siguroi se vendimi për lejimin e kombëtares kosovare për të luajtur ndeshje miqësore ndërkombëtare është ai që ka qenë dhe në këtë kuptim nuk ka kthim mbrapa.

“Vendimi është marrë. Nuk bëhet në asnjë mënyrë fjalë për ndonjë mundësi të tërheqjes së vendimit të marrë më herët për të lejuar këto ndeshje. E gjithë ajo që do të vendoset në konferencën e ardhshme në Tokio ka të bëjë me modalitetet, hollësitë dhe detajet.

Në atë konferencë do të vendoset, fjala vjen, nëse do të luajnë ekipet e femrave, juniorët, pastaj detaje tjera teknike. Do të përcaktohen kornizat administrative për ndeshjet në fjalë etj.”, i deklaroi Wlter de Gregorio portalit zviceran në gjuhën shqipe Albinfo.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close