Publikuar me datën: Fri, Oct 7th, 2016

De Biasi i kënaqur me fitoren ndaj Lihtenshtajnit

Trajneri i kombëtares së Shqiëprisë, Gianni De Biasi është shprehur shumë i kënaqur me tre pikët që ekipi mori në Lihtenshtajn, dhe që tani janë lider të grupit.

Duke folur për mediat pas ndeshjes, trajneri italian u shpreh se ishte një duel i vështirë dhe se ishte i kënaqur me atë që lojtarët dhanë në fushën e lojës, transmeton Koha.net.

“Ishte ndeshje e vështirë, duhet ta luanim në mënyrë të zgjuar dhe me ritmin e duhur dhe besoj se ia dolëm mbanë dhe pse mund të kishim një tjetër rezultat. Duhet ta fitonim me çdo kusht këtë ndeshje dhe duhet të luanim me shumë forca sulmuese dhe besoj se e bëmë diçka të tillë. Ishim sulmues në shumë momente të kësaj sfide dhe shpeshherë u shfaqëm të rrezikshëm. Ku nuk luanim ndërkohë siç e kishim parashikuar ndeshjen, atëherë hasnim vështirësi. Gjithsesi jam i kënaqur me atë që dhanë lojtarët në fushë”, tha De Biasi teksa vlerësoi në veçanti edhe protagonistët që i dhanë fitoren Kombëtares me golat e tyre.

“Jam i lumtur edhe për Hykën që shënoi gol dhe na zhbllokoi ndeshjen. Më bëhet qejfi edhe për Balajn që shënoi dhe ruajti kështu vazhdimësinë e golave. Do doja të kishte shënuar dhe Cikalleshi sepse një sulmues, goli e ndihmon”, shtoi De Biasi.

Ndërkaq, trajneri foli edhe për shanset që ka Shqipëria në këto eliminatore, ndërsa theksoi se kuqezinjtë kanë përballë dy rivalë shumë të fortë

“Sa i përket vendit të parë në grup para Spanjës e Italisë, ndihem si përpara ndeshjes dhe jam i kënaqur për faktin që jemi të parët. Sepse jo shpeshherë ka ndodhur që Shqipëria të jetë e para në eliminatore, por nga anët e mia thuhet që të vdekurit numërohen në fund të betejës. Italia dhe Spanja janë favoritet kryesorë për dy vendet e para, për ne nuk është asnjë ndeshje e favorshme. Të jemi në vend të parë është kënaqësi e madhe, por kemi dy rivalë të fortë. Për Spanjën do fillojmë të flasim nesër”, është shprehur italiani.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close