Publikuar me datën: Wed, Nov 23rd, 2011

Daçiq: Nuk duhet thënë se nuk do të luftojmë për Kosovën

Beograd, 23 nëntor “Serbia nuk guxon të thotë se nuk do të luftojë për Kosovën”, ka thënë ministri serb i Punëve të brendshme të Serbisë Ivica Daçiq.

Ai ka thënë se kjo fjali është një mesazh i gabueshëm për kryeministrin e Kosovës Hashim Thaçi. Ai në një emision për  B92 ka thënë kështu nuk bën të flitet për shkak se është i nevojshëm “frikësimi i balancuar” dhe kjo për siguri të rajonit.

Daçiq ka thënë po ashtu se nuk mund të thuhet se “Kosova është humbur për shkak se ajo është territor i Serbisë “e cila është e përjetshme”.

“Gjatë historisë disa herë e kemi humbur dhe e kemi kthyer Kosovën”, ka thënë Daçiq.

Ai ka shtuar se po ashtu nuk mund të thuhet ”se Serbia nuk mundet pa Bashkimin Evropian;, për shkak se Serbia mundet pa BE por dëshiron të përfshihet në të.

Daçiq ka thënë se “çështja e Kosovës kurrë nuk ka qenë kusht për eurointegrime siç po thuhet tani”.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close