Publikuar me datën: Sun, May 15th, 2011

Daçiq: Ndarje e Kosovës, s’ka rrugë tjetër

Prishtinë, 15 maj – Ministri serb i Punëve të Brendshme, Ivica Daçiq rikonfirmon hapur qëndrimin e Beogradit për ndarjen e Kosovës. Në një intervistë për “Zëri”, pasardhësi i Sllobodan Millosheviqit, në Partinë Socialiste  Serbe, thotë se është politikani më pragmatik, që reflekton situatën reale në terren. Ky “pragmatizëm”, sipas tij, është që serbët e Kosovës t’i bashkohen Serbisë, ndërsa pjesa tjetër sipas tij, të ndahet nga Serbia. “Ky është mendimi im, edhe pse kjo nuk i pëlqen, as Beogradit e as Prishtinës. Por, unë jam politikan realist dhe nuk shoh tjetër zgjidhje”, ka thënë ai.
“Kështu siç është nisur me dialogun steril, do të kalojnë vite edhe dekada dhe nuk do të arrihet asgjë”, tha Daçiq.
Sipas tij, “derisa Prishtina ka mundur të shpallë pavarësinë, atëherë edhe serbët e veriut mund të shpallin pavarësinë pa e pyetur Prishtinës”. Ai tha se “atë që po e bëjnë serbët në veri, është e nyejt siç kanë bërë  shqiptarët në kohën e Milosheviqit.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close